wtorek, 10 lipiec 2018 06:14

Wystawa artysty ze Spytkowa

Napisała

Zygfryd Komorowski powraca do Spytkowa

W drugiej połowie lipca w "Galerii na Śmieciach" Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych zagości nowa wystawa - tym razem artysty, który spędził w Spytkowie swoje dzieciństwo.

Zygfryd Komorowski obecnie mieszka w Niemczech, dokąd został przesiedlony w latach 70. Tworzy od kilkudziesięciu lat. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Na swoim koncie ma spotkania plenerowe w Chicago oraz działalność w Związku Plenerowym Artystów. To właśnie obrazy Zygfryda Komorowskiego będzie można podziwiać w galerii w Spytkowie.

Artysta zaprezentuje wystawę obrazów pt. "Rekonesans - Rozdroże, Rozdroże - Rekonesans". Potrwa ona od 20 lipca do 9 października 2018 roku.

Artysta jest emocjonalnie związany ze Spytkowem, gdyż na tym terenie, na którym obecnie znajduje się Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o. spędzał całe swoje dzieciństwo. Chodził do szkoły podstawowej w Pieczarkach i liceum w Giżycku. Pierwszy kontakt ze sztuką miał właśnie w giżyckim Domu Kultury.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających od 20 lipca do 9 października, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia obrazów artysty!