czwartek, 28 czerwiec 2018 11:52

Morski wernisaż

Napisane przez Katarzyna Komuda/Profile

Morze na mazurach, czyli po wernisażu

W Galerii Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie odbył się wernisaż fotografii Janiny Knap, artystki, która za główny motyw swoich prac przyjęła morze.

Gości wystawy, która została zainicjowana 22 czerwca, przywitał Paweł Lachowicz, prezes ZUOK w Spytkowie i zaprosił do wysłuchania mini recitalu pana Lecha Zatorskiego, kompozytora muzycznego z Giżycka. Uczestnicy wernisażu, wśród których znalazła się również pani Barbara Mazurczyk, wójt Gminy Miłki, podziwiali pejzaże artystki: na fotografiach zaprezentowane zostało morze w różnych odsłonach - od delikatnego zachodu słońca, bo mocno zarysowane struktury plaży stworzone przez wzburzone fale.

Pani Janina Knap jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 10 lat współorganizuje także plener malarski w Supraślu. Artystka zajmuje się nie tylko pejzażami widoków natury, ale także fotografią miejską i komercyjną. Obok nagród za wystawę fotografii "Grafika morza" ma również nagrody m.in. za zdjęcia poświęcone architekturze postindustrialnej.

- To już trzecia w tym roku wystawa w naszej Galerii, a za chwilę zaprosimy na kolejną. Pani Janina pokazuje, że blisko natury można być na różne sposoby, również poprzez pokazanie jej piękna tworząc wspaniałe zdjęcia. Ta idea jest nam bardzo bliska, doceniamy każdy przejaw troski o nasze otoczenie - powiedział Stanisław Szepietowski, Członek Rady Nadzorczej Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.

Sama artystka opowiadała o swoich inspiracjach i pracy, która tak naprawdę jest dla niej czystą przyjemnością. Podkreślała, że jej "obrazy" tak naprawdę tworzy samo morze, a jej zadaniem jest utrwalić to niesamowite działanie sił natury.

ZUOK Spytkowo serdecznie zaprasza na wystawę prac pani Joanny Knap, które można podziwiać do 19 lipca br., od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00.