środa, 22 luty 2017 10:01

Impresje Mazurskie w Spytkowie

Napisała

Wystawa znakomitej pary artystów w galerii ZUOK Spytkowo

Obraz ArtystyPrezentacje prac wielu artystów stały się już nieodłącznym elementem działalności Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Zbliżający się wernisaż jest o tyle wyjątkowy, że dotyczy malarstwa pary artystów, małżeństwa Doroty i Bernarda Nowosad.

Szeroko rozumiana edukacja jest nieodłącznie związana z działaniami w zakresie kultury i sztuki. Tym bardziej, jeśli sztuka ta nawiązuje do otaczającego nas świata. Tak właśnie jest w przypadku wystawy prac Doroty Nowosad, której głównym motywem jest urokliwa mazurska wieś. Artystka ukończyła Instytut wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie na wydziale malarstwa, a jej dorobek artystyczny prezentowany był na wystawach w regionie (Węgorzewo, Giżycko), jak również w Warszawie oraz za granicą (Wilno). Na wernisażu w galerii ZUOK będzie można zobaczyć piękne pejzaże, przedstawiające północne krańce Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, które kryją w sobie wiele tajemnic.

Z kolei prace pana Bernarda przedstawiają martwą naturę, choć nie w dosłowny sposób. Znane z codziennego życia przedmioty zamienią się tutaj w kompozycje bogatych barw, aby pobudzić wyobraźnię odbiorcy. Artysta posługuje się techniką olejną, akrylem i kolażem. Twórczość Bernarda Nowosad można było podziwiać do tej pory zarówno na wystawach indywidualnych, jak i zbiorowych w Węgorzewie, Giżycku, Lublinie oraz w ubiegłym roku również w Czerniachowsku (Rosja). Warto dodać, że państwo Nowosad zajmują się także fotografią profesjonalną, wykonując piękne zdjęcia portretowe oraz ślubne.

Na uroczyste otwarcie ekspozycji zapraszamy już 10 marca 2017 r. o godz. 14.00 do galerii Zakładu. Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do połowy maja 2017r, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Do zobaczenia!