środa, 20 lipiec 2016 07:51

Kolejne prace w galerii ZUOK

Napisane przez Katarzyna Komuda

Wystawa prac w galerii ZUOK Spytkowo

Wystawa prac dzieci z obwodu kaliningradzkiego to kolejna inicjatywa kulturalna Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Ekspozycja przedstawia prace rysunkowe i malarskie w kilku kategoriach.

Idea galerii w ZUOK Spytkowo zrodziła się z chęci realizacji wielkich potrzeb w aspekcie edukacyjnym i kulturalnym. Jest to już kolejna i z pewnością nie ostatnia wystawa w naszej galerii. Tym razem zapraszamy do obejrzenia prac niezwykle uzdolnionych uczniów szkoły plastycznej z Czerniachowska, z którą mamy przyjemność współpracować już kolejny rok - mówi Stanisław Szepietowski - członek Rady Nadzorczej ZUOK.

Organizatorami wystawy są Stowarzyszenie Polonijne Dom Polski im. Fryderyka Chopina w Czerniachowsku oraz ZUOK Spytkowo. Ekspozycja prac uczniów z obwodu kaliningradzkiego podzielona jest na 3 kategorie: tradycje Polski, legendy i bajki polskie oraz miejsca historyczne w Polsce. Na rysunkach można więc zobaczyć postacie historyczne (Mikołaj Kopernik, marszałek Józef Piłsudski), piękne budowle, czy też symbole narodowe charakterystyczne dla naszego kraju (Warszawska Syrenka, flaga Polski). Warto podkreślić, że Pani Irina Korol, Prezes Stowarzyszenia Polonijnego Dom Polski, jest organizatorką wydarzeń związanych z kultura polską zarówno w samym Czerniachowsku (np. Dni Kultury Polskiej w Obwodzie Kaliningradzkim), jak również inicjuje przedsięwzięcia w naszym kraju - czego przykładem jest niniejsza wystawa. Dbanie o dobre relacje w środowisku lokalnym, regionalnym jak również zagranicznym poprzez kulturę i sztukę na trwałe już wpisało się w działalność ZUOK Spytkowo.
Wystawę można oglądać do końca sierpnia 2016 roku od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 17.00

Serdecznie zapraszamy!