Robert Suchodolski

Robert Suchodolski

25 czerwca w Warszawie w Instytucie Ochrony Środowiska-Państwowym Instytucie Badawczym odbyła się organizowana przez w/w instytut konferencja pt.: „Zrównoważone opakowania z tworzyw sztucznych: od produkcji do recyklingu”. Konferencja obejmowała zakres cyklu życia opakowań z tworzyw sztucznych, począwszy od etapu produkcji, zbierania odpadów z opakowań aż po proces recyklingu i ponownego wykorzystania materiałów.

 

AKCJA „KARMNIK NA SKŁADOWISKU” - II EDYCJA

           W dniu 1 marca 2020r. na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie odbyła się II edycja akcji obrączkowania ptaków „Karmnik na składowisku”. Tak jak w poprzednim roku Młodzieżowa Grupa Badawcza Ptaków Wysypisk „Kania” ponownie zaprosiła  do Spytkowa ornitologa dr. Dariusza Góreckiego.

poniedziałek, 23 lipiec 2018 09:39

"Rekonesans - Rozdroże, Rozdroże - Rekonesans"

Wyjątkowy koncert podczas wernisażu w Spytkowie

Koncert na pile uświetnił wernisaż artysty, rodowitego Mazura, mieszkającego od lat w Niemczech - Zygfryda Komorowskiego. Wydarzenie odbyło się 20 lipca w "Galerii na Śmieciach" Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo.

środa, 16 maj 2018 09:54

"Eko-Logika" 2018 po raz X

ZUOK Spytkowo na jubileuszowej edycji "Eko-Logika" 2018

Tegoroczna, X edycja festynu ekologicznego, odbyła się w Węgorzewie. Na miejskim Placu Wolności 2 maja uczestnicy mieli okazję wziąć udział w eko konkursach, posłuchać muzyki i spróbować regionalnych przysmaków. Rozstrzygnięto również Konkurs Recyklingowy oraz konkurs "Rady na odpady", w których zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali w nagrodę rowery!

czwartek, 11 styczeń 2018 12:17

Mewa Czarnogłowa

ZE SPYTKOWA DO HISZPANII

Zawsze staram się równo traktować wszystkie ptaki. Cieszy mnie każda możliwość obserwacji na terenie zakładu bez względu na gatunek, czy ilości przybyłych skrzydlatych towarzyszy. Czasami jednak bywa, że przy niektórych spotkaniach mimowolnie pojawia się szczypta ekscytacji i dreszczyk emocji. Takie kontakty zwykle zapamiętuje się na dłużej i wraca się do nich myślami dużo częściej. W 2017 roku do swoich najmilszych chwil na terenie ZUOK-u zaliczę z pewnością słoneczne przedpołudnie 6 czerwca, kiedy to miałem okazję na zawarcie bliższej znajomości z ... mewą czarnogłową.

wtorek, 09 styczeń 2018 10:53

Podwójny wernisaż w naszej Galerii!

Wyjątkowe wydarzenie w Galerii na Śmieciach

Nowy rok rozpoczynamy wyjątkowym wydarzeniem w Galerii ZUOK Spytkowo, ponieważ swoje prace zaprezentują już 19 stycznia aż dwie artystki z Rosji: Maria Kazantseva i Inna Sadauskiene. Piękną sztukę dekoracyjną będzie można podziwiać aż do końca marca br.

Pożar pod kontrolą

Działania związane z wystąpieniem ryzyka powstania pożaru, które odbyły się 12 grudnia na terenie Zakładu miały na celu skoordynowanie prac służby ratowniczych w tak poważnej sytuacji. Przeprowadzenie ich w okresie zimowym związane jest z wystąpieniem ewentualnego zagrożenia przy niskich temperaturach, które mogą znacznie utrudnić ustalone postępowanie.

środa, 15 listopad 2017 09:03

Stacja pogodowa w ZUOK Spytkowo

Stacja pogodowa w ZUOK Spytkowo

Od 1 września na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie funkcjonuje nowoczesna stacja pogodowa. Zapewnia ona odczyt wszystkich zmiennych meteorologicznych występujących na terenie całego Zakładu.

 

piątek, 02 czerwiec 2017 09:01

IX Mazurski Festyn Ekologiczny Ekologika 2017

Ekologika 2017

Zapraszamy na IX edycje Festynu Ekologicznego Ekologika 2017
Festyn ma na celu kształtowanie świadomości mieszkańców powiatu giżyckiego, węgorzewskiego, piskiego, częściowo gołdapskiego oraz kętrzyńskiego wokół kwestii szeroko pojętej ekologii oraz zainicjowanej przez MZM-GO kompleksowej gospodarki odpadami w regionie północnego obszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.