wtorek, 28 maj 2019 08:28

ZUOK Spytkowo na Ekologice!

Napisała

„Eko-Logika” z premierą pierwszego na Mazurach automatu do plastiku

Uruchomienie pierwszego na Mazurach automatu do butelek PET będzie towarzyszyło 11. Mazurskiemu Festynowi Ekologicznemu „Eko-Logika”. Festyn połączony z Miłkowiskim Dniem Rodziny rozpocznie się 1 czerwca o godz. 11. na boisku szkolnym w Miłkach.

Tegorocznej „Eko-Logice” towarzyszy hasło „Usuń azbest” oraz intensywna edukacja na ten temat, zwieńczona „Rodzinnym konkursem wiedzy o azbeście” z atrakcyjnymi nagrodami. Otwarte zostanie również „Miasteczko Antyazbestowe”.

Organizatorzy pamiętają też o promocji recyklingu, czemu posłuży pokaz mody recyklingowej w wykonaniu słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miłkach, stoiska edukacyjne oraz uruchomienie pierwszego na Mazurach automatu na zużyte plastikowe butelki PET. Każdy, kto dostarczy 15 butelek PET, otrzyma sadzonkę rośliny ozdobnej.

Na scenie „Eko-Logiki” rozstrzygnięty zostanie międzygminny konkurs pod hasłem „Azbest – wiem co to jest” (nagrody główne to rowery).  Muzycznych wrażeń dostarczą: „Załoga dr. Bryga” , dziecięce grupy wokalne z Ośrodka Kultury w Miłkach oraz przedszkolaki z ekologicznymi piosenkami. 

Dodatkowe atrakcje to stoiska edukacyjne MZM-GO (azbest, segregacja odpadów, warsztaty trash-art), stoisko edukacyjne ZUOK Spytkowo,  animacje konkursy OK Miłki i GOPS w Miłkach, zabawy sportowe z Zespołem Placówek Oświatowych w Miłkach, stoisko OSP Miłki – pokaz ratownictwa i tor przeszkód, pokaz śmieciarki trzykomorowej firmy Koma sp. z o.o., „dmuchańce” oraz degustacja mazurskiej grochówki.

Tegoroczna „Eko-Logika” jest elementem kampanii edukacyjnej „Usuń azbest” współfinansowanej ze środków Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Wszelkie materiały edukacyjne na ten temat dofinansowano z Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032.

Organizatorem festynu jest Mazurski Związek Międzygminny -  Gospodarka Odpadami we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Miłkach, Zespołem Placówek Oświatowych w Miłkach, Ośrodkiem Kultury w Miłkach, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Miłkach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Miłkach. „Eko-Logice” patronuje Wójt Gminy Miłki – Barbara Mazurczyk.

 Program Festynu: DO POBRANIA