sobota, 18 maj 2019 06:02

VI edycja Dni otwartych drzwi już za nami!

Napisała

Dni Otwartych Drzwi i Ekologiczny Piknik Rodzinny w cudownej atmosferze!

W ostatni weekend  w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbyła się VI edycja akcji „Chronimy Mazury! Dni Otwartych Drzwi” w ZUOK Spytkowo oraz „Ekologiczny Piknik Rodzinny” w Spytkowie. Był to czas, gdzie znalazło się miejsce i na dobrą zabawę, i na zwiedzanie Zakładu, i na pozyskanie cennej wiedzy ekologicznej.

Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania gości przez Jerzego Banacha, Przewodniczącego Rady Nadzorczej ZUOK Spytkowo. Całość dwudniowego wydarzenia zaplanowano tak, aby pierwszego dnia młodzież mogła wziąć udział w zajęciach artystycznych, zaś drugiego skupić się na pozyskiwaniu wiedzy ekologicznej.

W piątek 10 maja pani Janina Andruszkiewicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. im. Jana Brzechwy z Giżycka prowadziła ze swoimi uczniami warsztaty rękodzieła recyklingowego. W organizacji warsztatów pomogli również uczniowie i nauczyciele z panią dyrektor Iriną Karpiczewą ze szkoły artystycznej im. Marii Teniszewoj z Czerniachowska oraz pani Anna Baranowska.
Tego dnia można było też zwiedzić instalację zakładu oraz dowiedzieć się na czym polega obróbka trafiających do ZUOK Spytkowo odpadów. Z tej formy zabawy i edukacji skorzystały dzieci z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Giżycku oraz grupa Złote Rybki z przedszkola w Rynie.

W sobotę 11 maja podczas Ekologicznego Pikniku Rodzinnego, można było podziwiać występy najmłodszych ze szkoły podstawowej w Spytkowie oraz pokazy wypieku „Mazurskiego sękacza SAS”. Chętni wzięli udział w rajdzie rowerowym oraz w licznych grach, zabawach i quizach. Zorganizowano również pokaz mody ekologicznej i opowiadano jak można odpady wykorzystać ponownie – ciekawym rozmowom towarzyszyła instalacja ozdób wykonanych z zużytych opon. Na zakończenie wręczono uczestnikom quizu i rajdu rowerowego nagrody.

Piknik współorganizowany był ze Stowarzyszeniem Aktywne Spytkowo. Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, pan Gustaw Marek Brzezin, Wójt Gminy Giżycko, pan Marek Jasudowicz oraz Starosta Powiatu Giżyckiego, pan Mirosław Drzażdżewski objęli wydarzenie patronatem honorowym.