wtorek, 18 grudzień 2018 07:15

Jesteśmy doceniani w branży!

Napisała

Działalność ZUOK Spytkowo doceniona w branży

Koniec 2018 roku przyniósł Spółce wiele pozytywnych informacji: nie tylko zostaliśmy docenieni w XIX edycji Konkursu o Puchar Recyklingu, ale także Paweł Lachowicz, prezes Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o., został uhonorowany specjalnym odznaczeniem "Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”.

Konkurs organizowany od 2000 roku przez miesięcznik „Przegląd Komunalny” kierowany jest zarówno do gmin czy przedsiębiorstw, które zajmują się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów, ale także do placówek i organizacji takich jak szkoły, czy nawet parki narodowe. W Konkursie o Puchar Recyklingu ZUOK był nagradzany wielokrotnie: w 2016 r. Spółka otrzymała wyróżnienie w kategorii Złota Bateria, by w kolejnej edycji zdobyć nagrodę główną. W roku bieżącym w kategorii głównej Liderzy Recyklingu do ZUOK powędrowało natomiast wyróżnienie w kategorii frakcyjnej dotyczącej opakowań.
Finał konkursu o Puchar Recyklingu odbywa się podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environment. Tegoroczne wydarzenie zaplanowano w dniach 28 – 30 listopada i zgromadziło ono niemal setkę specjalistów, którzy w czasie sesji oraz paneli dyskusyjnych rozważali nt. ochrony środowiska. I to właśnie podczas uroczystej Gali wieńczącej to wydarzenie otrzymaliśmy kolejną nagrodę. Henryk Kowalczyk, Minister Środowiska, wręczył odznakę “Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” Pawłowi Lachowiczowi, prezesowi ZUOK Spytkowo. Serdeczne gratulacje!
 - Jestem niezmiernie wdzięczny za to wyróżnienie. Motywuje mnie ono do dalszych skutecznych działań na rzecz ochorony Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Jestem świadomy, że na sukces sprawy składa się praca wielu, dlatego podziękowania należą się również moim współpracownikom oraz mieszkańcom Spytkowa. Specjalne podziękowania kieruję również do pana Piotra Szewczyka, Przewodniczącego Rady RIPOK, który zgłosił moją kandydaturę do tego odznaczenia – podsumował Paweł Lachowicz.
Odznaka honorowa "Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” przyznawana jest od 2003 r.  za wybitne osiągnięcia wynikające z wieloletnich lub jednorazowych działań prowadzonych na rzecz ochrony środowiska, zarówno w skali ogólnopolskiej czy lokalnej.