wtorek, 19 czerwiec 2018 09:53

Najlepszy odpoczynek od pracy? Tylko na Mazurach!

Napisane przez Katarzyna Komuda/Profile

Pracownicy ZUOK Spytkowo podczas jednego z majowych weekendów zwiedzali najpiękniejsze zakątki Pojezierza Mazurskiego.

Podczas dwudniowej wycieczki (19-20.05.2018), skierowanej do pracowników zakładu ZUOK Spytkowo i ich rodzin, można było poznać najciekawsze miejsca Mazur Garbatych i Suwalszczyzny.

W wydarzeniu uczestniczyli także prezes Paweł Lachowicz, prezes ZUOK Spytkowo oraz Jerzy Banach, Przewodniczący Rady Nadzorczej. Wyjazd został organizowany w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Uczestnicy weekendowego wypadu odwiedzili takie lokalizacje jak: Stańczyki, gdzie podziwiano najwyższe w Polsce mosty i Czarną Hańczę, czyli najgłębsze jezioro w naszym kraju (ponad 108 m), przez które przepływa rzeczka o takiej samej nazwie. Rodziny trafiły również do Smolników, gdzie rozpościera się piękna panorama na jeziora Kleszczowieckie, a także do Trójstyku, czyli skrzyżowania trzech granic - Polski, Litwy i Rosji. Pierwszy dzień zakończył się kolacją biesiadną i noclegiem w położonym nad samym jeziorem centrum konferencyjno-kongresowym "Szelment".

Przewodnikiem wycieczki był Wojciech Darski, poeta, publicysta, popularyzator Mazur i autor wielu książek o tym regionie Polski, m.in. "Pocztówki z Mazur" i "Mazury od środka - Bedeker dla przyjaciół". Podczas podróży opowiadał on jakie legendy wiązały się z historią odwiedzanych miejsc i wyjaśniał dlaczego ten rejon Polski jest doceniany ze względu na swój mikroklimat, a także co sprawia, że zaliczany jest też do najczystszych miejsc w Polsce.

- Spotkanie było fantastyczną okazją, aby lepiej się poznać i zintegrować. Dzięki wyjazdowi wiemy o sobie więcej . Cieszę się, że "rodzina ZUOK Spytkowo" to nie tylko pracownicy przedsiębiorstwa, ale również nasi bliscy, dla których idea czystych Mazur jest niezwykle istotna - mówi prezes ZUOK Spytkowo Paweł Lachowicz.