środa, 09 maj 2018 07:25

ZUOK Spytkowo i Stowarzyszenie Aktywne Spytkowo

Napisała

ZUOK Spytkowo aktywny społecznie

 

Działania edukacyjne i informacyjne realizowane są przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo na wielu płaszczyznach, w tym między innymi na zasadach współpracy z organizacjami, którym także leży na sercu Ochrona Wielkich Jezior Mazurskich. Takim partnerem jest dla nas Stowarzyszenie Aktywne Spytkowo.

ZUOK Spytkowo kontynuuje współpracę z powstałym na początku 2017 r. Stowarzyszeniem Aktywne Spytkowo. W zakresie wspólnych działań znajduje się szeroko pojęta edukacja ekologiczna oraz wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia, które mają na celu wykształcenie dobrych nawyków i postaw związanych z gospodarką odpadami. Jedną z wspólnie organizowanych akcji jest cykliczny Ekologiczny Piknik Rodzinny w Spytkowie, połączony z Dniem Otwartych Drzwi w Zakładzie. W programie całej imprezy, oprócz zwiedzania Zakładu i poznania wielu ciekawostek na temat segregacji odpadów, znalazły się także występy muzyczne, rajd rowerowy oraz animacje dla najmłodszych.

- Wspólnie z panem Mirosławem Dworakiem, prezesem Stowarzyszenia Aktywne Spytkowo, jesteśmy zdania, że łącząc siły jesteśmy w stanie zrobić jeszcze więcej dla lokalnej społeczności. Szczególnie ważna jest w tym aspekcie eko edukacja najmłodszych mieszkańców naszej całej gminy - mówi Paweł Lachowicz, prezes ZUOK.

Zarówno pracownicy Zakładu, jak i członkowie Stowarzyszenia aktywnie uczestniczą w spotkaniach i chętnie angażują się w realizację projektów. Warto zaznaczyć, że nasz partner ma ogromne doświadczenie w temacie kuchni regionalnej - podczas spotkań i imprez lokalnych serwowany jest pyszny, tradycyjny sękacz, pieczołowicie wypiekany przez członkinie Stowarzyszenia.

O naszych wspólnych działaniach będziemy informować na bieżąco na stronie ZUOK.