wtorek, 06 czerwiec 2017 07:46

Recykling Rejs w ZUOK Spytkowo

Napisała

Morze do pływania, a odpady do recyklingu!

Pod takim hasłem odbędzie się siódma edycja Recykling Rejsu, idei pana Dominika Dobrowolskiego, który od wielu lat zajmuje się edukacją ekologiczną w niezwykle oryginalnym stylu. Tym razem za kierunek Rejsu obrał także Mazury, a konkretnie jezioro Mamry, którym rozpoczyna swoją przygodę. Ma ona doprowadzić eko entuzjastę aż do Warszawy! Z tej okazji zapraszamy już 7 czerwca do ZUOK Spytkowo na warsztaty REKO-EKO!

Pan Dominik prowadzi swoją edukację w nieformalny, niezwykle ciekawy sposób: poprzez podróże rowerowe i kajakowe. Spotyka się z eko-entuzjastami w Całej Europie i dzieli się swoja wiedzą oraz doświadczeniami związanymi z odzyskiem odpadów z tworzyw sztucznych. Organizuje także wiele eventów związanych z ochroną środowiska oraz właściwą segregacja odpadów, jak np.: EkoWalentynki, Kultura to Natura, Recykling daje owoce, Kwiaty za elektrograty itp.
- Jesteśmy zaszczyceni, że Pan Dominik Dobrowolski zechciał nas odwiedzić! Każda forma przekazywania wiedzy na temat dbania o nasze otoczenie jest pożądana, natomiast mam przeczucie, że warsztaty prowadzone przez naszego Gościa z pewnością przypadną mieszkańcom do gustu - podkreśla Paweł Lachowicz, prezes ZUOK Spytkowo.

Pan Dominik pojawi się w Giżycku 7 czerwca by w EKoMarinie wraz z Fundacją PlasticsEurope Polska, z którą ściśle współpracuje, podzielić się swoimi wrażeniami z wypraw. Po spotkaniu będzie zwiedzał nasz Zakład, a następnie w godzinach 12.00 - 13.30 weźmie udział w warsztatach REKO-EKO organizowanych przy współpracy z Mazurskim Związkiem Międzygminnym - Gospodarka Odpadami. Warsztaty adresowane są gównie do dzieci i młodzieży, a ich głównym celem jest rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec pięknej mazurskiej przyrody. Będą zatem gry, zabawy, dyskusje i kreatywny recykling!
Nasz Gość rozpoczyna swój tour w Węgorzewie - zamierza przepłynąć Wielkie Jeziora Mazurskie, by następnie rzekami Pisą, Narwią, Bugiem wpłynąć do Wisły. Podróż zakończy się w Porcie Czerniakowskim w Warszawie.
Całą trasę można prześledzić tutaj: http://bit.ly/2rOfvAL