sobota, 07 maj 2016 08:56

Dni Otwartych Drzwi

Napisała

Zaproszenie na "Dni Otwartych Drzwi" Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie

Serdecznie zapraszamy Państwa na "Chronimy Mazury! Dni otwartych drzwi w ZUOK Spytkowo." Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o., które odbędą się w dniach 13-14 maja 2016 roku. Początek o godzinie 9.00.

Akcja promocyjna "Chronimy Mazury! Dni otwartych drzwi w ZUOK Spytkowo." ma na celu integrację mieszkańców obszaru Wielkich Jezior Mazurskich wokół kwestii szeroko pojętej ekologii oraz zainicjowanej przez Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami w Giżycku kompleksowej gospodarki odpadami w tym regionie. Program merytoryczny imprezy obejmował będzie: prezentację i zwiedzanie zakładu, warsztaty artystyczne, zwiedzanie wystawy rzeźb.

Zakład jest nowoczesnym obiektem wyposażonym w najnowsze technologie z branży gospodarki odpadami. Jego infrastruktura jest bezpieczna dla środowiska. Technologia stosowana w zakładzie pozwala na maksymalizację odpadów skierowanych do recyklingu oraz minimalizację odpadów przeznaczonych do składowania.

Wszystko odbędzie się w ramach III edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. "Dni Otwarte Funduszy Europejskich". Przedsięwzięcia i inwestycje dofinansowane z Funduszy Europejskich poprawiają jakość życia nas wszystkich. Ważne jest zatem, abyśmy pokazali mieszkańcom nasz zakład. Akcja organizowana jest we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. Wydarzenie zyskuje wymiar międzynarodowy poprzez udział delegacji z Litwy, Niemiec i Obwodu Kaliningradzkiego.

Do zobaczenia w zakładzie!

Plan wydarzeń:

13 Maja Piątek

9.00 - 9.15 Uroczyste otwarcie
9.15 - 9.30 Prezentacja projektu budowy zakładu "Regionalny system gospodarki odpadami Ochrona Wielkich Jezior Mazurskich poprzez stworzenie kompleksowego systemu gospodarki odpadami"
9.30 - 15.00 Zwiedzanie zakładu
9.00 - 15.00 Prezentacja wystawy rzeźb pt. "Stworki i potworki z Krainy Jezior Mazurskich"
10.00 - 14.00 Warsztaty artystyczne
14.00 - 14.30 Pokaz pracy śmieciarki dwukomorowej
14.00 - 14.30 Pokaz pracy Terminatora (urządzenia do mielenia odpadów wielkogabarytowych)

14 Maja Sobota
9.00 - 9.15 Prezentacja filmu pt. "Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie"
9.15 - 14.00 Zwiedzanie zakładu
9.00 - 14.00 Prezentacja wystawy rzeźb pt. "Stworki i potworki z Krainy Jezior Mazurskich"
14.00 Zakończenie akcji