poniedziałek, 18 wrzesień 2017 11:31

Z bliska

Napisała

Wystawa zdjęć w technice makrofotografii

Galeria Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie tym razem wypełni się pracami, przy tworzeniu których przede wszystkim liczy się minimalizm formy oraz detal.


Sztuka fotografii wymaga od artysty wyjątkowych umiejętności, zwłaszcza gdy obrało się popularny obecnie kierunek, tzw. makrofotografię, czyli fotografowanie ze zbliżenia. Pani Krystyna Durtan ps. Kredka, artystka, której wystawa pn. " Z bliska" dostępna będzie dla zwiedzających już od 28 września br., opanowała znakomicie tę technikę.


Pani Krystyna twierdzi, że właściwie nie rozstaje się z aparatem. Pracując we własnym gospodarstwie oraz Zakładzie Urządzania Terenów Zielonych zawsze miała wiele okazji do wykonania interesujących ujęć. W swojej karierze zawodowej zajmowała się również renowacją zabytkowych parków, czy pielęgnacją i chirurgią drzew. Obecnie należy do Giżyckiej Grupy Fotograficznej. Zdjęcia artystki były kilkakrotnie nagradzane w konkursach fotograficznych o tematyce przyrodniczej (m.in. przez Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami).
Głównym tematem prac Pani Krystyny jest natura, którą pokazuje wydobywając najciekawsze detale, często niewidoczne na pierwszy rzut oka. Na zdjęciach można zatem dostrzec poszczególne elementy skrzydeł motyla, czy też podziwiać niezwykłe kolory fotografowanych z bliska kwiatów.


Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy 28 września br. o godz. 13.00 do naszej Galerii.
Zdjęcia artystki będzie można oglądać do końca grudnia br. od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00.

Zapraszamy na spotkanie ze sztuką fotografii!